Majówka już niedługo i warto pomyśleć, w jaki sposób spędzimy wolne dni. Gdzie pojechać na weekend majowy? Wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz oczywiście możliwości finansowych. Mamy dla was kilka pomysłów na majówkę 2015.

Zachęcamy abyście spędzili tegoroczny weekend majowy w miejscach, gdzie króluje spokój, a piękno przyrody zrelaksuje nawet najbardziej zestresowanego człowieka. Warto długi weekend majowy wykorzystać na odpoczynek, nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. Coraz cieplejsze powietrze i ładna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu - zatem skupmy się na najbardziej malowniczych zakątkach Polski.

 

Majówka na Mazurach


Weekend majowy na Mazurach to propozycja zarówno dla osób chcących odpocząć w ciszy i spokoju, ale także dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Liczne ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty bezpośrednio nad jeziorami zapewniają komfortowe warunki pobytu i ciekawe rozrywki. Baza noclegowa na Mazurach jest bardzo zróżnicowana. Każdy odnajdzie odpowiednie miejsce, adekwatne do indywidualnych upodobań. Im wcześniej zarezerwujemy miejsce w ośrodku, tym lepiej, a majówka 2015 stanie się niezapomnianym przeżyciem dla każdego wczasowicza.

Pojezierze Mazurskie to miejsce gdzie znajduje się niezliczona ilość ciekawych szlaków kajakowych oraz żeglarskich. Miłośnicy pieszych czy rowerowych wycieczek także znają dla siebie wyjątkowe miejsca na Mazurach. Co więcej, weekend majowy na Mazurach to niepowtarzalna okazja do obcowania z naturą. Mazurska przyroda jest wyjątkowa, jeziora otaczają stare bory z siedliskami życia, zarówno dzikich zwierząt, jak i chronionych i rzadkich roślin.

Zobacz oferty na majówkę jakie proponują najciekawsze obiekty noclegowe na Mazurach, wejdź: Noclegi na Mazurach

 

Weekend majowy w Kazimierzu


Kazimierz Dolny to jedno z najpopularniejszych miejsc jakie wybieramy na weekend majowy. Miasto położone w Małopolskim Przełomie Wisły jest częścią trójkąta turystycznego: Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów. Do najważniejszych zabytków miasta należą kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja – zbudowany w latach 1586-1589; zamek i baszta obronna; kamienice (przy Rynku) o manierystycznym wystroju z ok. 1615 r. należące do braci Przybyłów; jatki drewniane z pocz. XIX wieku na Małym Rynku oraz drewniane domy z XVIII i XIX w. Urokliwe miasteczko nad Wisłą to rewelacyjny pomysł na długi weekend majowy, bo tam z pewnością nikt nie będzie się nudzić.

Już teraz zaplanuj swój pobyt w Kazimierzu, zobacz: Noclegi w Kazimierzu Dolnym

 

Wypoczynek nad morzem


Weekend majowy to doskonała okazja aby spędzić trochę czasu z rodziną. Skorzystaj z pomysłu na majówkę i ciesz się w maju urokiem pięknego Bałtyku. Nadmorskie miejscowości przygotowały specjalne oferty noclegowe z licznymi atrakcjami dla turystów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ceny będą wyższe, a rezerwacji lepiej dokonać znacznie wcześniej.

Polacy coraz chętniej spędzają urlop nad Bałtykiem, a największą popularnością cieszą się takie miejscowości, jak: Łeba, Jastrzębia Góra, Rewal, Międzyzdroje, Mielno, Jastarnia czy też Hel. Nad morzem jest pięknie o każdej porze roku, a już w szczególności w maju, kiedy wszystko budzi się do życia. Co więcej, pobyt w nadmorskich kurortach sprzyja zdrowiu, za sprawą dużej zawartości jodu w powietrzu. Dlatego też długi weekend majowy nad morzem to idealna propozycja nie tylko ze względu na liczne atrakcje i ciekawe miejsca, ale również zdrowotne pobudki.

Zobacz więcej ofert noclegowych na tegoroczną majówkę: Noclegi nad morzem