Majówka to czas długo wyczekiwanego odpoczynku i regeneracji. Jeśli jeszcze nie masz planów na wolne dni, skorzystaj z naszych propozycji. Spędź weekend majowy nad morzem i ciesz się urokiem przepięknego Bałtyku razem z całą rodziną.

Długi weekend majowy 2015 to doskonała okazja aby spędzić trochę czasu z rodziną. Nadmorskie miejscowości przygotowały specjalne oferty noclegowe z licznymi atrakcjami dla turystów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ceny będą wyższe, a rezerwacji lepiej dokonać znacznie wcześniej.

Największą popularnością wśród urlopowiczów cieszą się takie miejscowości jak: Łeba, Trójmiasto, Międzyzdroje, Ustka, Jastarnia czy Hel. Dla każdego turysty znajdzie się tu wiele ciekawych atrakcji, zarówno przyrodniczych, jak i historycznych. Północna część Polski to naprawdę urokliwy zakątek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Nad morzem jest pięknie o każdej porze roku, a już w szczególności w maju, kiedy wszystko budzi się do życia. Co więcej, pobyt w nadmorskich kurortach sprzyja zdrowiu, za sprawą dużej zawartości jodu w powietrzu. Dlatego też długi weekend majowy nad morzem to idealna propozycja nie tylko ze względu na liczne atrakcje i ciekawe miejsca, ale również zdrowotne pobudki.

Spędzając weekend majowy nad morzem oprócz odpoczynku na plaży warto odwiedzić znane Parki Narodowe: Woliński Park Narodowy, położony na Wyspie Wolin z nadmorskimi klifami czy rezerwatem żubrów, oraz Słowiński Park Narodowy z unikalnymi ruchomymi wydmami i nadbrzeżnymi jeziorami. Ciekawą atrakcją są również unikatowe latarnie morskie, np. w Ustce czy Czołpinie.

Miasta położone nad samym morzem oferują noclegi i wiele ciekawych atrakcji. Warto odwiedzić: Trójmiasto, Sopot z przepięknym molem, Ustkę lub Mielno. Małe miejscowości (Rowy, Dąbki, Poddąbie, Jarosławiec) także są idealne dla osób pragnących odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, a dla spragnionych zabawy większe kurorty (Ustka, Łeba, Mielno, Kołobrzeg) mają dużo do zaoferowania.

Obecnie wciąż żyjemy w biegu i nieustannej pogoni za uciekającym czasem, dlatego też długi weekend majowy to doskonała okazja do regeneracji sił i odpoczynku. Zaplanuj więc coś wyjątkowego i zabierz rodzinę do jednej z nadmorskich miejscowości. Wspólny wyjazd nad morze zapewni głęboki oddech, zacieśni więzy rodzinnie oraz pozwoli na miłe spędzenie wolnego czasu przy dobrym jedzeniu i walorach turystycznych nadmorskich miejscowości. Zabierz rodzinę nad piękny polski Bałtyk i cieszcie się wspólnie miłą atmosferą podczas długiego majowego weekendu!

Zobacz również inne oferty noclegów nad Bałtykiem: Noclegi nad morzem