Zbliża się majówka 2015 i wielu z nas z pewnością planuje już wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi. Przed tym jak zorganizujesz wczasy, zobacz, jaka będzie pogoda na weekend majowy.

Weekend majowy 2015

 

Długi weekend majowy zawdzięczamy dwóm świętom: 1 maja (Święto Pracy) oraz 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja). Przed zaplanowaniem utęsknionego urlopu majowego, warto zobaczyć, jaka będzie pogoda na majówkę. Serwisy pogodowe już przygotowały długoterminowe progonozy.

 

Jeżeli szukasz odpowiedniej kwatery na weekend majowy, wejdź i zobacz:

Noclegi w górach

Noclegi nad jeziorem

Noclegi nad morzem

 

Pogoda na majówkę

 

Pogoda na maj 2015 jeszcze nie jest pewna, podobnie jak aura na majówkę. Jednak długoterminowe prognozy synoptyków nie są obiecujące. Prognozy przewidują, że słupki nie przekroczą 15 stopni Celsjusza. Do tego należy jeszcze dodać przelotne opady deszczu, których trzeba spodziewać się 1 maja. Na szczęście kolejne dwa dni majówki będą już bardziej pogodne - przynajmniej na północy kraju. Pogoda na majówkę nad morzem zapowiada się słonecznie, chociaż ze słońcem nie pójdą w parze wysokie teperatury. Termometry nad Bałtykiem wskażą około 12 stopni Celsjusza.


W tym roku deszczowej majówki można spodziewać się również w popularnych wśród turystów Tatrach. Przydadzą się parasole i płaszcze chroniące przed opadami. Niepewna pogoda może pogrzebać plany związane z majowymi wyjściami na szlaki. Pamiętajmy, że w wyższych partiach gór istnieje duże prawdopodobieństwo, iż spaść może nie tylko deszcz, ale także śnieg! Dlatego radzimy zachować szczególną ostrożność. Być może wystarczy spacer po ciekawych miejscach Zakopanego?

 

Pozostaje mieć nadzieję, że długoterminowa prognoza pogody zdąży się jeszcze zmienić i podczas weekendu majowego będziemy cieszyć się słoneczną aurą.