• Weekend majowy 2015
article

A A

Weekend majowy na Słowacji

długi weekend majowy,  gdzie na weekend majowy,  majówka na Słowacji,  majówka

Do majówki pozostały jeszcze 3 miesiące jednak już teraz warto pomyśleć, gdzie można spędzić weekend majowy i zaplanować sobie atrakcyjny wyjazd wcześniej. Na udany wypoczynek idealnie nadają się miejsca oferujące szeroką gamę różnorakich atrakcji turystycznych i wypoczynkowych. Takim miejscem jest Słowacja, wprost doskonałe miejsce na weekend majowy 2011 r.

Wody termalne


    Słowacja jest państwem śródlądowym w Europie Środkowej świetnie znana i lubiana przez polskich turystów. Słowacja słynie z bardzo licznych ośrodków w których można zażyć kąpieli termalnych mających właściwości lecznicze. Także jest to doskonałe miejsce na weekend majowy, gdzie możemy połączyć wypoczynek z dobrą zabawą. Gorące źródła zawierają wiele różnorodnych minerałów tj. potas, siarka, wapń, sód, chlor, magnez, chrom. Wody termalne dzięki swoim szerokim właściwościom leczniczo – regenerującym doskonale sprawdzają się w balneoterapii, fizjoterapii oraz kosmetyce. Zatem kąpiel w takiej zmineralizowanej wodzie pozytywnie wpływa na samopoczucie i komfort psychiczny, obniża stres oraz daje poczucie głębokiego relaksu i odprężenia.

 

Tatralandia na Słowacji


    Aquapark Tatralandia jest największym parkiem wodnej rozrywki nie tylko na Słowacji, ale również w Czechach i Polsce. Położony jest na najbogatszych pod względem źródeł mineralnych terenach Słowacji, dzięki czemu można z niego korzystać przez cały rok. Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuje Tatralandia nie wystarczy jeden dzień, dlatego dla odwiedzających są przygotowane oferty zakwaterowania, gdzie można spokojnie przenocować, by następnego dnia cieszyć się powrotem do gorących źródeł i basenów termalnych. Aquapark posiada kilkadziesiąt rur i zjeżdżalni, 11 termalnych basenów w tym 3 są podgrzewane sezonowo, a 8 jest czynnych przez cały rok. Na terenie Tatralandii znajduje się Wyspa piratów z Karaibów, Summer City, Snowland oraz linowy tor przeszkód – Tarzania. Aquapark oferuje też bogate kompleksy parowych, wodnych i masażowych kąpieli, sauny oraz szereg leczniczo – relaksacyjnych zabiegów.

 

Dudince


    Dudince to uzdrowisko słynące na Słowacji z łagodnego mikroklimatu i gorących źródeł co stawia ten kurort jako kolejny argument za spędzeniem weekendu majowego na Słowacji oraz czyni Dudince obowiązkowym punktem odwiedzin każdego majówkowego turysty. Dudince to jedno z trzech uzdrowisk na świecie (Francja, Japonia) gdzie wypoczynek pomaga jednocześnie przy problemach z sercem i układem krążenia. Dzięki naturalnym właściwościom wód termalnych, sprzyjającemu mikroklimatowi oraz zabiegom wypoczywający odczuwają przypływ energii i sił witalnych. Tereny, gdzie położone są Dudince słyną z bogatej historii i kultury. Jako atrakcję turystyczną zaliczamy rzymskie łaźnie, piwnice winiarskie oraz domy wykute w skale. Dogodne zakwaterowanie zapewniają hotele bezpośrednio na terenie uzdrowiska tj. LD Rubin, LD Szmaragd, LD Diament. Dodatkowo na terenie uzdrowiska są też bogate centra balneoterapii oraz Beauty – SPA, a niedaleko także kompleks rekreacyjnych basenów Termal Park „Dudinka”.

 

Besenova


    W sercu Słowacji w wiosce Besenova znajduje się kolejny Thermal Park, gdzie można zaplanować sobie udany weekend majowy na Słowacji. Thermal Park powstał na bazie gorących źródeł wód leczniczych, gdzie na powierzchni woda może osiągnąć temperaturę ponad 60 stopni. Thermal  Park Besenova oferuje całoroczne usługi z kompleksem basenów z termalną wodą, sauny, chłodzący basen, whirlpool, kąpiel Kneippa, turecki masaż, tepidarium. Nietuzinkową atrakcją na całą Europę jest podgrzewany fotel z 24 karatowego złota.  W obiekcie znajduje się także fitness centrum, stoły Slender oraz gabinet masażu. Można skorzystać z programu antycellulitowego i terapii światłem.

 

Wybór - Słowacja


    Podsumowując powyższy tekst, każdy kto chce spędzić przyjemnie i z pożytkiem dla zdrowia weekend majowy w tym roku wybierze Słowację. To państwo oferuje rozległą ofertę dla turystów, chcących atrakcyjnie spędzić wolny czas. Spędzając majówkę na Słowacji każdy znajdzie coś dla siebie, a szeroka baza noclegowa zapewni spokojny pobyt w wybranym przez siebie uzdrowisku. Zregenerujemy ciało i umysł, a przypływ sił witalnych doda nam energii na kolejne coraz cieplejsze majowe dni.

Treść komentarza:

avatar

akceptuję regulamin

Komentarze (1)

avatar

Jaś Miś - Ełk 2014-03-09 02:42 (użytkownik niezalogowany IP: 83.5.209...)

www.spolecznoscnasza.pl

Dodaj obiekt noclegowy

Oferty specjalne Polska

obraz
Ferie zimowe 2015 ferie zimowe, ferie 2015, narty na ferie, zimowisko, zimowiska 2015
obraz
Dzień Kobiet 2015 Oferty na Dzień Kobiet 2015. 8 marca 2015.
obraz
Wielkanoc 2015 Wielkanoc 2015. Święta wielkanocne. Termin świąt wielkanocnych 5...
obraz
Weekend majowy 2015 Długi weekend majowy. Weekend majowy 2015.
obraz
Komunia Święta Oferty na Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta.

Aktualne imprezy

Weekend majowy 2014 w Beskidach Przed nami perspektywa wyjazdu na długi majowy weekend. Pomysłów na...
Pogoda na weekend majowy 2014 Zbliża się majówka 2014 i wielu z nas z pewnością planuje już...
Weekend majowy 2014 w Pradze Praga to niezwykle urokliwe miasto, które co roku przyciąga rzesze...
Majówka 2014 na Mazurach Przed nami długi weekend majowy, czyli idealny moment na regenerację sił i...