Gdzie na weekend majowy?

Udostępnij Skomentuj (2)

Gdzie spędzić długi weekend majowy? Na to pytanie nie jest prosto odpowiedzieć, ponieważ miejsc, które warto odwiedzić jest mnówsto. Wszystko więc zależy od naszych oczekiwań, no i oczywiście finansów.

Zachęcamy więc Państwa do odwiedzenia miejsc, gdzie króluje spokój, a piękno przyrody zrelaksuje nawet najbardziej zestresowanego człowieka. Bo przecież weekend majowy to wspaniały czas na odpoczynek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

 

BIAŁOWIEŻA

To idealne miejsce na długi weekend majowy. Białowieża jest siedzibą najstarszego w Polsce Parku Narodowego. Powstał on w 1932 roku, od tamtej pory chroni unikalny w skali Europy fragment puszczy pierwotnej. Jest to jednocześnie rezerwat ścisły, gdzie wstęp i zwiedzanie możliwe jest jedynie w grupach z przewodnikiem. Na terenie puszczy poza Parkiem najlepiej poruszać się na rowerach. Warto odwiedzić Rezerwat Pokazowy Żubrów przy drodze do Hajnówki.

 

Zobacz również:

 

KAZIMIERZ DOLNY

Kazimierz Dolny to jedno z popularniejszych miejsc na weekend majowy.  To miasto położone w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jest częścią trójkąta turystycznego: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Od końca XIX w. Kazimierz Dolny stał się miejscowością wypoczynkową. W okolicznych wąwozach zaczęły powstawać wille i pensjonaty dla letników, przede wszystkim z Lublina i Warszawy. Co warto zobaczyć w tym nadwiślańskim Miasteczku? Do najważniejszych zabytkó należą m.in.: kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja – zbudowany w latach 1586-1589; zamek i baszte obronną; kamienice (przy Rynku) o manierystycznym wystroju z ok. 1615 r. należące do braci Przybyłów; jatki drewniane z pocz. XIX wieku na Małym Rynku

oraz drewniane domy z XVIII i XIX w.

 

Zobacz również:

 

MALBORK

W Malborku znajduje się największy ceglany zamek na świecie, będący gratką dla miłośników historii. Średniowieczna twierdza krzyżacka to jedna z najwspanialszych konstrukcji obronnych, w swoim czasie była praktycznie nie do zdobycia.

 

Zobacz również:

 

MIKOŁAJKI

W stolicy żeglarstwa i Wielkich Jezior w maju jest jeszcze pusto. Przedłużony weekend to okazja, by wyruszyć do Rynu, Orzyszu czy też Pisza. Tym bardziej, że w weekend majowy powinno być tu jeszcze pusto, można więc spokojnie przejsć się keją czy też podziewiać pomnik sielawy na rynku.

 

Zobacz również:

 

 

SIENIAWA

To tu jedną ze swoich rezydencji mieli Czartoryscy. Chociaż najbardziej znana jest ich rezydencja w Puławach, to majątek w Sieniawie miał dla rodziny wyjątkowe znaczenie. Szczególnie po Powstaniu Listopadowym spędzali oni więcej czasu w posiadłości nad Sanem. Takim sposobem letnia rezydencja szybko stała się miejscem spotkań szlachty galicyjskiej. Plany jej rozbudowy zniszczyły dwie wojny światowe oraz stacjonowanie wojsk radzieckich.

 

Zobacz również:

Zobacz także

Dodaj komentarz

Dodane komentarze (2)

 • Pożyczka na Dowód bez Zaświadczeń http://www.kredytyk.pl
  od 100zł do 200.000zł Odbierz pieniądze!
  - Pożyczki na Dowód
  - kredyty dla Firm
  - Kredyt na mieszkanie/hipotekę
  - Kredyt Samochodowy
  Wypełnij krótki wniosek a my do Ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę dla Ciebie!

 • Viviana

  Ja spędzę weekend majowy w Wadowicach i okolicy. Przede wszystkim skłania mnie ku temu beatyfikacja Jana Pawła II a po za tym w okolicy jest cała gama przepięknych miejsc wartych odwiedzenia, przede wszystkim uwielbiam spacery po lasach więc będzie i Leskowiec i inne górki, a później będzie cała masa rozrywki w okolicznych parkach, czyli w Dinolandii i Parku Miniatur, do Zatoru nie jadę ponieważ nie wszystkie ich atrakcje mają być otwarte a wiem że w Inwałdzie będzie więcej atrakcji dla moich dzieci. Także życzę Wam udanego długiego weekendu choć wiem że taki na pewno będzie, oby tylko pogoda dopisała :)